top of page

Acerca de

przed sesją

Czy na sesję zdjęciową można przyjść zupełnie bez przygotowania?

 

Można powiedzieć, że właściwie tak ale jednak, aby wszystkie fotografie spełniły oczekiwania a nawet były lepsze niż się tego spodziewaliście warto się jednak włożyć odrobinę wysiłku.

 

Dla klientów, którzy potrzebują wskazówek dotyczących tego, jak najlepiej wypaść przed obiektywem aparatu, przygotowaliśmy kilka krótkich porad:

  • Wybierz ubranie, w którym możesz czuć się swobodnie i które Cię nie krępuje – niezwykle ważnym jest, aby na zdjęciach wyjść naturalnie. Nadmierną niepewność lub zakłopotanie, jakie może nas dopaść w stroju, w którym nie czujemy się sobą, doskonale widać na fotografiach i potrafi to zepsuć efekt nawet najstaranniej przygotowanej sesji. Dla niektórych osób już same flesze aparatu i konieczność odpowiedniego pozowania mogą okazać się stresującymi czynnikami – warto jest zatem zapewnić sobie tę dodatkową dawkę komfortu, jakie dają nam ubrania, do których jesteście przyzwyczajeni. Na pewno tego nie pożałujecie.

  • Unikaj zbyt szerokiej gamy kolorów oraz nadmiernie fantazyjnych wzorów – aby zdjęcia spełniały swoją rolę, muszą być w miarę możliwości ascetyczne. Duża liczba kolorów, ich odważne połączenia lub po prostu zbyt gęsto nachodzące na siebie wzory odwracają uwagę odbiorcy od naszej osoby. 

  • Korzystaj z bezpiecznej, klasycznej palety kolorów – aby wykreować swój wizerunek, warto korzystać ze sprawdzonych odcieni i barw. Granatowy, niebieski, szary oraz biały to sprawdzone, powszechnie uznawane za eleganckie, kolory. Nie mieszaj ich zanadto i stawiaj ponad wszystko na prostotę – to jednolite barwy pozwalają na uzyskanie najlepszego efektu końcowego większości sesji.

  • Poświęć chwilę na skontrolowanie prezencji – zarówno kobiety, jak i mężczyźni, przygotowując się do sesji, mogą z czystym sumieniem spędzić nieco więcej czasu, niż zazwyczaj, przed lustrem. Przyglądając się zdjęciu czasem dostrzegamy rzeczy, których nie widać na co dzień, dlatego warto, dla swojego dobrego samopoczucia, przygotować nie tylko ubiór, ale też zadbać chociażby o fryzurę. Panowie mogą oprócz tego odpowiednio przystrzyc brodę lub całkiem zgolić zarost. Panie zaś mają możliwość, aby odrobinę zaszaleć z makijażem – nawet ten mocniejszy od codziennego będzie prezentować się na zdjęciu z odpowiednią klasą.

  • Nie martw się i przyjdź w pełni pozytywnej energii, z dobrym humorem – gdyż, jak miał powiedzieć sam Leonardo da Vinci, „najbardziej Ci do twarzy z uśmiechem”. Pogodni ludzie wzbudzają sympatię. Znany powszechnie jest także fakt, że uśmiechając się wyglądamy młodziej. Przychodząc zatem na sesję pełni optymizmu i w dobrym nastroju, robimy tak naprawdę największy i najważniejszy ruch w ramach kreowania naszego wizerunku.

bottom of page